Wady poszczegolnych systemow

Na rynku komputerowym istnieją dwa wiodące systemy, które mają zarówno wady jak i zalety. Pierwszym i najbardziej wciąż znanym jest Windows, czyli dzieło firmy Microsoft. To system znany od lat, który był na komputerach jako pierwszy. Oczywiście ma wiele zalet, z których bez wątpienia plusem jest to, że właściwie wszystkie szkolenia komputerowe czy zajęcia w szkołach odbywają się właśnie na takim systemie. Powoduje to fakt, że rzeczywiście siadając do komputera, znamy go właściwie stosunkowo dobrze. montaż okien gdynia Jednak ten wspaniały system ma ogromne wady, przez które ludzie odchodzą od niego. Jedną z nich jest cena, która dla wielu użytkowników jest zbyt wysoka.
Oczywiście w sprzedaży są już komputery z zainstalowanym systemem, jednak w przypadku firm, trzeba wydać kilka tysięcy, żeby w ogóle mieć prawo do użytkowania systemu w firmie. Inna sprawa, że pod te system pisane programy są dość kosztowne, co automatycznie zwiększa koszt użytkowania takiego systemu. Bez wątpienia największą wadą https://www.plomex-pol.pl/ jego jest nadmiar wirusów, których w systemie Windows jest pełno. Trzeba bardzo chronić komputery, ponieważ cyberprzestępcy są bardzo aktywni i szalenie pomysłowi. To jednak, co jest wadą Windowsa jest niekwestionowaną zaletą drugiego z popularnych systemów, czyli Linuxa. W obecnym czasie jest kilka rodzajów tego systemu, które są płatne, jednak są to bardzo drobne koszty. W porównaniu z systemem Windowsa, właściwie żadne. Każdy program, który działa pod Linuxem jest z reguły bezpłatny.
Wirusy praktycznie tam nie wchodzą, ponieważ póki co nikt nie pisze wirusów pod Linuxa, gdyż narazie jest za mało znany. Bez wątpienia wadą Liuxa jest właśnie to, że wciąż jest mało znany i ludzie zwyczajnie nie umieją go obsługiwać. Choć w codziennym użytkowaniu dadzą sobie radę, to przy instalacji poszczególnych programów może być już problem. Wszystko jednak da się załatwić i do wszystkiego można spokojnie dojść. Oba systemy są wspaniałe i każdy z nich zasługuje na dobrą opinię.

Related Posts