W obecnym czasie najbardziej znanym systemem, który instalowany jest na komputerach to system Windows, produkt firmy Microsoft. Jest on systemem płatnym, w zależności od popularności i aktualności systemu. Co jakiś czas pojawiają się nowe wersje Windows i starsze mogą być kupione za o wiele mniejszą kwotę niż jakiś czas wcześniej. Oczywiście każdy system musi być zainstalowany tylko na jednym komputerze. By wszystko było w porządku, należy wprowadzić specjalny kod, który jest dowodem na to, że system jest legalny. Oczywiście należy pamiętać, że, jeśli mamy dwa komputery w domu, musimy mieć dwa systemy, ponieważ nie da się mieć jednego Windowsa na dwóch komputerach.
W sprzedaży jest wiele systemów w zależności od rodzaju. Jeśli jest to https://hydropure.com.pl/ wersja domowa, to cena jest zwykle niższa, jeśli zaś jest to wersja profesjonalna do firm, wówczas cena również jest dużo wyższa niż dla użytkowników domowych. Jest to bardzo ważne, ponieważ firmową wersję można używać w domu, zaś wersji domowej nie można używać w biurze. Bardzo dużo ludzi decyduje się na systemy pirackie, ponieważ nie stać ludzi na to, żeby kupić system legalny. Oczywiście firma Microsoft wpadła na pomysł, żeby zminimalizować kradzieże systemu i zaczęła współpracować z producentami komputerów oraz laptopów i w zestawie z komputerem jest legalna wersja nowego systemu.
Oczywiście są to systemy dla użytkowników domowych, jednak mimo to wiele osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.